Wirtualne Police

Untitled Document Start | Aktualności | Kultura | Sport | Fotogaleria | Forum | O nas | Police 360 | TV POLICE |
Aktualności

Współpraca z młodą Polonią
height=5
Tegoroczne wakacje były dla polickich stowarzyszeń czasem realizacji wielu ciekawych przedsięwzięć. Stowarzyszenie "Daj szansę" zorganizowało pobyt edukacyjny dla ponad czterdziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży polonijnej z Wileńszczyzny..więcej.

2011-08-30


Wypadek w Niekłończycy
height=5
30 kwietnia, 47-letni mężczyzna kierujący dostawczym peugeotem, na przejeździe kolejowym pomiędzy Niekłończycą a Uniemyślem, jadąc od strony Trzebieży, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżający motocykl..więcej.

2011-05-01


Niedziela Wielkanocna
height=5
Niedziela Wielkanocna (nazywana też Wielką Niedzielą, Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego, I Niedzielą Wielkanocną) - pierwszy dzień świąt wielkanocnych. Jest to również ostatni dzień Triduum Paschalnego, liczonego według kalendarza żydowskiego od wieczora Wielkiego Czwartku do wieczornych nieszporów w Niedzielę..więcej.

2011-04-24


Wigilia Paschalna
height=5
Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień. .więcej.

2011-04-24


Święcenie pokarmów
height=5
W Wielką Sobotę ze wszystkich stron ciągną procesje wiernych, trzymających w ręku koszyczki pięknie przystrojone. Koszyczki zaś wypełnione są różnego rodzaju potrawami. Obrzęd Błogosławieństwa pokarmów, sięga swoimi korzeniami do początków VIII wieku, a w Polsce jego pierwsze praktyki odnotowano w XIV stuleciu..więcej.

2011-04-23


Wielki Piątek
height=5
Wielki Piątek, dzień w którym chrześcijanie wspominają śmierć Chrystusa. Centralnym wydarzeniem w liturgii wielkopiątkowej jest adoracja krzyża. O godz. 15.00 w kościele pw. św. Kazimierza ostatni raz odprawiono Drogę Krzyżową a o godz. 18 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej..więcej.

2011-04-22


Wielki Czwartek
height=5
W Wielki Czwartek liturgia upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ustanowił sakrament Eucharystii oraz kapłaństwa. To początek Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek jest szczególnym świętem kapłanów, dlatego też wspólnoty parafii pw. św. Kazimierza w Policach, podziękowały w sposób szczególny swoim duszpasterzom. .więcej.

2011-04-21


Akademia ku czci Jana Pawła II
height=5
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr1  w Policach uczcili uroczystą akademią zbliżającą się beatyfikację Jana Pawła II. Odbyła się ona 20 kwietnia o godz. 10:00 pod pomnikiem papieża przy ul. Piłsudskiego. .więcej.

2011-04-20


Niedziela Palmowa
height=5
Niedziela Palmowa ("Niedziela Męki Pańskiej", zwana też "Kwietną" lub "Wierzbną") - święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień. W kościele pw. św. Kazimierza, o godz. 11, odbyło się procesyjne wejście z palmami do kościoła..więcej.

2011-04-17


Zmiany na Linii Samorządowej
height=5
Od dnia 1 maja 2011 roku nastąpią zmiany dotyczące funkcjonowania Linii Samorządowej. Zmianie ulega cennik opłat na Linii Samorządowej, Linii Działkowej i Linii Plażowej. Nowe bilety jednorazowe i miesięczne dostępne będą u naszych konduktorów i kierowców od 28 kwietnia 2011 roku. Bilety miesięczne zakupione w kwietniu (w starej cenie) zachowują swoją ważność. .więcej.

2011-04-12


Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem
height=5
W rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2011 r., o godz. 11.00 w kościele pw. św. Kazimierza, ks. proboszcz Waldemar Gasztkowski odprawił Mszę św. w intencji ofiar katastrofy. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe. Na zakończenie mszy odsłonięto tablicę ufundowaną przez policki PIS, a która znajduje się w przedsionku kościoła..więcej.

2011-04-11


Targi Szkół Ponadgimnazjalnych
height=5
9 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyły się IX Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. W holu MOK zaprezentowało się 16 placówek oświatowych, które przedstawiły bogatą ofertę skierowaną do gimnazjalistów. Organizatorami targów byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, pedagodzy szkół gimnazjalnych oraz Miejski Ośrodek Kultury. .więcej.

2011-04-09


Zmiana rozkładu Linii Działkowej
height=5
Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Chemik" w Policach-Jasienicy wystąpił do Burmistrza Polic oraz do SPPK o zmianę godzin kursowania Linii Działkowej. Zmiany polegają na przesunięciu godzin odjazdów z przystanku "Jasienica Działki" w kierunku Polic w następujący sposób:.więcej.

2011-04-09


Kradzież i dewastacja na cmentarzu w Niekłończycy
height=5
Nieznani sprawcy, 9 kwietnia, zdewastowali i okradli cmentarz w Niekłończycy. Łupem złodziei padły metalowe elementy nagrobków, krzyże, pasyjki, metalowe litery, wazony z kilkudziesięciu pomników. Uszkodzone zostały również dwa pomniki. .więcej.

2011-04-09


Polsko-Niemieckie Targi Pracy
height=5
7 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, po raz pierwszy odbyły się Polsko-Niemieckie Targi Pracy. 1 maja, kiedy to otworzą się dla nas rynki pracy, polscy pracownicy będą mogli bez przeszkód podejmować pracę w Niemczech, Austrii i w Szwajcarii. Niemieccy pracodawcy liczą na ściągnięcie do siebie fachowców m.in. z Polski. .więcej.

2011-04-08


Rocznica śmierci Jana Pawła II
height=5
2 kwietnia w szóstą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele pw. św. Kazimierza w Policach odbyła się wieczornica słowno-muzyczna z poezją Jana Pawła II. O 21.15 przy pomniku Jana Pawła II rozpoczęło się spotkanie modlitewne, które trwało do godz. 21.37 tj. do godziny śmierci Ojca Świętego. .więcej.

2011-04-08


Śmiertelny wypadek
height=5
Tragiczne zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką. Na miejscu zginął mężczyzna, kierowca osobówki. Do wypadku doszło dziś około godz. 8.30 na ul. Piotra i Pawła w Policach. Kierujący samochodem osobowym Fiat Tipo 46 - letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym DAF. .więcej.

2011-04-08


Senator Zaremba zawiadamia prokuraturę
height=5
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez były zarząd Zakładów Chemicznych Police złożył senator Krzysztof Zaremba. Polityk PiS, wskazał na błędy w zarządzaniu firmą w oparciu o raport Najwyższej Izby Kontroli..więcej.

2011-03-29


Rachmistrzowie zapukają do drzwi
height=5
Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku w całej Polsce prowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Na terenie gminy Police spis prowadzić będzie dziewiętnastu rachmistrzów. .więcej.

2011-03-28


Powitanie Wiosny 2011
height=5
Kolejne POWITANIE WIOSNY połączone z TOPIENIEM MARZANNY miało miejsce 20 marca 2011 roku w Witorzy nad Gunicą. To tu w niedzielne południe zebrała się blisko 150 osobowa grupa młodzieży i dorosłych by wziąć udział w tej dorocznej imprezie. Zgodnie z wcześniej rozesłanymi regulaminami rajd miał charakter gwiaździsty, trasy były dowolne, podobnie jak sposób dotarcia na metę. .więcej.

2011-03-20


Przedłużenie terminu rekrutacji
height=5
Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje o przedłużeniu terminu rekrutacji do projektu "Nowa praca - to się opłaca" do 31.03.2011 r. W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu polickiego, którzy pracują lub pracowali u pracodawcy przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne (czyli takie, które mają na celu dostosowanie działalności przedsiębiorstwa do aktualnej sytuacji społeczno - gospodarczej m. in. poprzez redukcję zatrudnienia)..więcej.

2011-03-19


Tragiczny wypadek w Uniemyślu
height=5
Dzisiaj po godz. 13, w Uniemyślu, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący motocyklem, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na miejsce przyleciał również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jednak mimo podjętej reanimacji motocyklista zmarł..więcej.

2011-03-09


III Policka Gala Ruchu
height=5
W III Polickiej Gali Ruchu zorganizowanej przez Gimnazjum nr 3 w Policach uczestniczyło ponad 50 osób w różnym wieku. Gala odbyła się w sobotę, 5 marca w szkolnej sali gimnastycznej. Znakomity nastrój i profesjonalizm prowadzących towarzyszył uczestnikom od początku do końca Gali. .więcej.

2011-03-05


Odpust w parafii św. Kazimierza
height=5
4 marca to święto patrona parafii pw. św. Kazimierza w Policach. Uroczystej sumie odpustowej, z udziałem parafian i zaproszonych gości przewodniczył policzanin ks. Krzysztof Jarzynka. Przedstawiciele parafii i władz samorządowych złożyli również kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. abpa Kazimierza Majdańskiego - honorowego Obywatela Polic..więcej.

2011-03-04


Nowe Solarisy już w Policach
height=5
28 lutego, na terenie SPPK, zaprezentowano 3 nowe autobusy Solaris. Są to autobusy przegubowe 18-metrowe. To pierwsza z czterech dostaw nowych autobusów, które trafią do SPPK w 2011 r. Zakupiono w sumie 13 sztuk nowych Solarisów (osiem autobusów 12-metrowych i pięć przegubowych 18-metrowych..więcej.

2011-02-28


"Pechowy skok" przez płot
height=5
Dzisiaj około północy, w Tanowie, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna, który chciał przejść przez płot, nadział się na metalowy element ogrodzenia. Aby uwolnić poszkodowanego, potrzebna była interwencja strażaków, którzy odcięli kawałek metalowego ogrodzenia. Mężczyzna z urazem uda został przewieziony do szpitala..więcej.

2011-02-25


Wypadek w Trzebieży
height=5
Wczoraj około godz. 21 w Trzebieży, samochód osobowy marki Matiz, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W samochodzie jechały cztery osoby. Jedna osoba została przewieziona do szpitala w stanie ciężkim.
.więcej.

2011-02-25


IV Transgraniczne Forum Gospodarcze Police
height=5
Wyjątkowo barwną oprawę miała czwarta edycja Transgranicznego Forum Gospodarczego, organizowanego tradycyjnie już przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Powiatu Polickiego w przestronnej hali OSiR w Policach. Gościem specjalnym targów był Steffen Möller - polsko-niemiecka gwiazda estrady i telewizji. .więcej.

2011-02-20


"Każdy ptaszek ma swój daszek"
height=5
12 lutego 2011 r. ponad 40 osobowa grupa miłośników ptaków zebrała się nieopodal polickiego mostu na rzece Łarpi. Nie była to tylko młodzież szkolna ale również ich rodzice i dziadkowie. W rękach nieśli wykonane w domowych warsztatach ptasie domki dzieło chyba całej rodziny. W sumie na brzegu polickiej rzeki pojawiło się 19 budek lęgowych i dwa karmniki. Impreza pod nazwą "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek" organizowana jest po raz szósty przez Policki Klub Cyklistów "Sama Rama", Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" i policki OsiR. .więcej.

2011-02-12


Pomaganie wzmacnia
height=5
Gala rozdania nagród, w konkursie POMAGANIE WZMACNIA, odbyła się 11 lutego , w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. W ramach oprawy artystycznej wystąpili między innymi laureaci poprzedniej edycji konkursu - podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży..więcej.

2011-02-11


Bal przebierańców w SP 8
height=5
4 lutego 2011r. odbył się szkolny bal karnawałowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Inicjatorem zabawy  była Rada Rodziców i  Samorząd Uczniowski Niektórzy uczniowie zgodnie z tradycją balu karnawałowego zachwycili nas różnymi przebraniami. .więcej.

2011-02-03


Zakończenie prywatyzacji ZCh Police bez rozstrzygnięcia
height=5
Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, iż w prowadzonym procesie prywatyzacji spółek Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz Zakłady Chemiczne Police S.A., w oparciu o rekomendacje przedłożone przez doradcę prywatyzacyjnego - podjęta została decyzja o zakończeniu procesu bez rozstrzygnięcia..więcej.

2011-01-17


"Zabierz swoją starą" foto/wideo
height=5
15 stycznia, Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" i Policki Klub Cyklistów "Sama-Rama" zorganizowali II Polickie Palenie Choinek pod hasłem "Zabierz swoją starą". Na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach, spalono ponad 70 choinek..więcej.

2011-01-16


Mundurowi egzaminowali z pierwszej pomocy
height=5
W dniu 14 stycznia 2011 r. mł. asp. Jolanta Szalińska z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz strażnik Justyna Olszewska ze Straży Miejskiej w Policach egzaminowały uczniów klasy II Filii Szkoły Podstawowej w Przęsocinie z udzielania pierwszej pomocy. .więcej.

2011-01-15


POLICE - posiedzenie Rady Nadzorczej
height=5
Rada Nadzorcza Zakładów Chemicznych "POLICE" SA zweryfikowała oferty kandydatów pod względem formalnym i zdecydowała o dopuszczeniu aplikujących osób do drugiego etapu konkursu - na stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego 5 kandydatów i na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Ekonomicznego 2 kandydatów. .więcej.

2011-01-15


Nowa praca - to się opłaca!
height=5
Powiatowy Urząd Pracy w Policach przystąpił do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Nowa praca - to się opłaca! Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Powiecie Polickim"..więcej.

2011-01-15


Napadli na starszego mężczyznę
height=5
Policjanci z Polic zatrzymali 19 i 21 - latka, którzy napadli na 74 - letniego mężczyznę. Za usiłowanie rozboju grozi im nawet do 12 lat pobawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.
.więcej.

2011-01-15


19 FINAŁ WOŚP w Policach
height=5
Kwestowała cała Polska, kwestowali także policzanie... Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 40 488,30 złotych. Tegoroczny WOŚP upłynął pod hasłem zbiórki pieniędzy na sprzęt konieczny do ratowania dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Z tej właśnie okazji mogliśmy w Policach bawiąc się kwestować i włączyć się tym samym do akcji Jerzego Owsiaka. .więcej.

2011-01-15


SP 8 zagrała razem z WOŚP (foto/wideo)
height=5
W sobotę, 8 stycznia, razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrały dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Zebrali kwotę 2116,53 zł, która zasili konto fundacji i pomoże dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi..więcej.

2011-01-10


Zatrzymani z marihuaną i amfetaminą
height=5
Dzielnicowi z Polic zatrzymali 25 - latka, który miał przy sobie 61 gramów marihuany oraz 33 - latka, który posiadał ponad 4 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani. Za posiadanie środków odurzających grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie ich znacznej ilości nawet do 5 lat..więcej.

2011-01-10


WOŚP w Policach (MOK)
height=5
Miejski Ośrodek Kultury w Policach włącza się do organizacji wydarzenia zainicjowanego przez Fundację Jurka Owsiaka. Oznacza to dzień w MOK-u pełen atrakcji, których celem będzie zbiórka pieniędzy. W tym roku będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. .więcej.

2011-01-08


WOŚP w Jasienicy
height=5
9 stycznia 2011 roku już po raz 19 zagra w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ! Jak co roku zagra również sztab w Jasienicy i jak co roku gramy tam już dzień wcześniej, w sobotę 8 stycznia. Startujemy o godz. 16:00 na sali klubu osiedlowego w Jasienicy ! W tym roku jesteśmy jedynym sztabem WOŚP w Policach..więcej.

2011-01-08


Pomaganie Wzmacnia 2010
height=5
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji kampanii promującej społeczne zaangażowanie i wolontariat Pomaganie Wzmacnia. Zachęcamy, aby w ten szczególny sposób pamiętać o wolontariuszach i publicznie podziękować za ich pracę i zaangażowanie. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia 2011 roku. Więcej informacji: www.impuls.police.pl. .więcej.

2011-01-05


Nietrzeźwy pierwszy weekend 2011 roku
height=5
Policjanci z Polic i Mierzyna podczas pierwszego weekendu 2011 roku zatrzymali czterech kierujących na "podwójnym gazie", w tym jednego rowerzystę oraz kierującego koparko - ładowarką.
.więcej.

2011-01-03


Pożar w Bartoszewie
height=5
Dzisiaj w godzinach wieczornych, w Bartoszewie, na terenie ogródków działkowych, zapaliło się poddasze w domku mieszkalnym. Na miejsce przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Na chwilę obecną są znane przyczyny pożaru..więcej.

2011-01-02


"Wyrok ten jest niesprawiedliwy i krzywdzący"
(foto/wideo)

height=5
30 grudnia, odbyła się konferencja prasowa burmistrza Władysława Diakuna. Tematem konferencji było orzeczenie Sądu Okręgowego, dotyczące oświadczenia lustracyjnego burmistrza Polic. Na konferencji pojawili się również Bartłomiej Sochański - pełnomocnik Władysława Diakuna, poseł Longin Komołowski, Krzysztof Zieliński i Mieczysław Jurek z "Solidarności". .więcej.

2010-12-31


Betlejemskie Światło Pokoju (foto/wideo)
height=5
20 grudnia, pod pomnikiem Jana Pawła II w Policach, 28 Szczep Ognia Związku Harcerstwa Polskiego, przekazał włodarzom miasta, powiatu, służbom mundurowym Betlejemskie Światło Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. .więcej.

2010-12-31


POLICE - umowa na dostawy gazu
height=5
Zakłady Chemiczne "POLICE" SA podpisały kontrakt na dostawę gazu z Polskim Górnictwem i Gazownictwem SA. Umowa zabezpiecza "POLICE" w dostawy gazu, który używany jest głównie do produkcji Amoniaku. Kontrakt podpisany został na okres kolejnego roku, a jego wartość szacowana jest na kwotę ponad 317 milionów złotych. Pozostałe istotne warunki umowy nie uległy zmianie..więcej.

2010-12-31


W. Diakun skazany
height=5
Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że burmistrz Polic Władysław Diakun skłamał w oświadczeniu lustracyjnym i zakazał mu pełnienia funkcji publicznych na okres 6 lat. Wyrok nie jest prawomocny. Władysław Diakun twierdzi, że jest niewinny i z bezpieką nigdy nie współpracował - zapowiada również odwołanie..więcej.

2010-12-28


POLICE - umowa na dostawę ilmenitu
height=5
Zakłady Chemiczne "POLICE" SA podpisały kontrakt na dostawę ilmenitu z firmą TITANIA AS. Hauge i Dalane, Norwegia. Umowa zabezpiecza "POLICE" w dostawy ilmenitu, który używany jest do produkcji Bieli Tytanowej. Kontrakt podpisany został na okres kolejnych pięciu lat, a jego wartość szacowana jest na kwotę prawie 150 milionów złotych. Pozostałe istotne warunki umowy nie uległy zmianie. .więcej.

2010-12-28


Wieczór Kolęd w SP8
height=5
17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach odbył się, zorganizowany przez nauczycieli i dzieci oraz Radę Rodziców Wieczór Kolęd. Uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki, przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe ,wprowadzając zebranych gości w atmosferę zbliżających się świąt..więcej.

2010-12-23


"POLICE" - kontynuują restrukturyzację
height=5
Zysk ZCh "POLICE" SA po 11 miesiącach br. wynosi 13,5 mln zł. Spółka utrzymuje pozytywny wynik finansowy i konsekwentnie realizuje trudny program restrukturyzacji. ZCh "Police" S.A. już po III kwartale informowały o wypracowanym zysku w wysokości 10,9 mln zł. Był to pierwszy dodatni wynik od dwóch lat. W listopadzie zysk wzrósł do 13,5 mln zł. .więcej.

2010-12-23


NAGRODY I STYPENDIA ROZDANE
height=5
Burmistrz Polic Władysław Diakun - jak co roku - przyznał nagrody i wyróżnienia oraz stypendia dla tych mieszkańców gminy, którzy osiągają najlepsze wyniki sportowe i artystyczne. Uroczystość rozdania nagród i stypendiów odbyła się 15 grudnia w Urzędzie Miejskim w Policach. .więcej.

2010-12-18


STOP szkolnej przemocy i agresji w Tanowie
height=5
Policjanci z Polic odwiedzili wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tanowie. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonego przez Policję w Policach programu prewencyjnego pn. "STOP szkolnej przemocy i agresji". .więcej.

2010-12-18


Czym skorupka za młodu nasiąknie...
height=5
Czym skorupka za młodu nasiąknie... Wyznając tą zasadę ratownicy Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego udali się do Domów Dziecka powiatu polickiego aby uczyć dzieci i młodzież jak udzielać pierwszej pomocy. 10 grudnia ratownicy SSR odwiedzili Dom Dziecka w Tanowie a 13 grudnia szkolenie odbyło się w Policach. .więcej.

2010-12-18


Ratownicy w roli Św. Mikołajów....
height=5
Już po raz IV ratownicy Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego przystępują do akcji dobroczynnej. W okresie 17-19 grudnia będą kwestować w dwóch Polickich sklepach sieci Biedronka gdzie każdy może ofiarować żywność, zabawki, słodycze, które to ratownicy SSR rozwiozą do najbardziej potrzebujących z terenu woj. zachodniopomorskiego. .więcej.

2010-12-18


Spektakl wychowanków MOW w Trzebieży
height=5
Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży przygotowali i zaprezentowali niecodzienny spektakl pn. "rozMOWy". Opowiedzieli w nim o swoich życiowych doświadczeniach.
.więcej.

2010-12-15


50 dzień wyprawy A. Doby
height=5
Ostatnie dwa dni były najcieższe, jakie mnie spotkały do tej pory w trakcie wyprawy. Po kilku dniach lepszych, znowu niesprzyjające warunki pogodowe. Było już trudno, ale wczoraj popołudniu zaczęło się pogarszać. Relację z trasy możemy przeczytać na stronie www.aleksanderdoba.pl.więcej.

2010-12-14


BURMISTRZ POLIC ZAPRZYSIĘŻONY
height=5
Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach VI kadencji, która odbyła się w poniedziałek 6.grudnia, na burmistrza Polic został zaprzysiężony Władysław Diakun. Tym samym rozpoczął nową, dla niego już czwartą kadencję Burmistrza Polic. .więcej.

2010-12-13


I Sesja Rady Miejskiej w Policach
height=5
2 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury radni Rady Miejskiej w Policach, na sesji inauguracyjnej złożyli ślubowanie. Wybrano również prezydium rady. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach został Witold Król a wiceprzewodniczącymi Grzegorz Ufniarz i Mariusz Różycki..więcej.

2010-12-10


I Sesja Rady Powiatu
height=5
Ślubowanie radnych i wybór prezydium Rady to były najważniejsze punktu obrad sesji inauguracyjnej IV kadencji Rady Powiatu w Policach. Decyzją radnych, funkcję przewodniczącego objął Zbigniew Kropidłowski,wiceprzewodniczącymi zostali Grażyna Jaguszewska oraz Jacek Sieredziński..więcej.

2010-12-09


Jak usprawnić funkcjonowanie organizacji?
height=5
W ramach Polickiego Inkubatora Organizacji Pozarządowych do 25 stycznia 2011 roku zapraszamy do skorzystania z doradztwa w zakresie budowania misji i rozwoju organizacji.
Konsultacje obejmują następujące zagadnienia:.więcej.

2010-12-06


Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS" zaprasza
height=5
Do 25 stycznia 2011 roku w ramach Polickiego Inkubatora Organizacji Pozarządowych można skorzystać z bezpłatnych usług doradczych i konsultacyjnych kierowanych do stowarzyszeń i fundacji z terenu Powiatu Polickiego. .więcej.

2010-12-06


Sukces dziennikarzy Telewizji Police
height=5
Dziennikarze Telewizji Police Michał Kaczmarek i Piotr Wojciechowski otrzymali główną nagrodę w prestiżowym konkursie dla dziennikarzy, zorganizowanym przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. .więcej.

2010-12-05


Zderzenie dwóch aut w Leśnie Górnym (foto)
height=5
Jak podaje portal www.gs24.pl - kilkanaście minut przed godziną 15 w Leśnie Górnym doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Przez godzinę droga była zablokowana. Obecnie wprowadzony jest ruch wahadłowy..więcej.

2010-12-05


"POLICE" - rezygnacja prezesa zarządu
height=5
3 grudnia Zbigniew Miklewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Zakładów Chemicznych "POLICE" SA. Rada powierzyła obowiązki Prezesa Zarządu Jackowi Głowackiemu, dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu, Dyrektorowi Handlowemu polickiej Spółki..więcej.

2010-12-03


Pomoc dla Z. Ch. "POLICE" SA w rękach Komisji Europejskiej
height=5
Plan restrukturyzacji Z. Ch. ?POLICE? SA został dziś przekazany Komisji Europejskiej. Wcześniej został on zaakceptowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. KE ma na decyzję dwa miesiące. .więcej.

2010-11-30


Pożar w budynku socjalnym
height=5
Jak podało Radio Szczecin - spłonęło pomieszczenie gospodarcze w budynku socjalnym przy ulicy Niedziałkowskiego w Policach. Ogień pojawił się po godz. 4 rano. Na czas prowadzenia akcji gaśniczej budynek musiało opuścić ok. 25 osób. Nikomu nic się nie stało. Wysokość strat ani potencjalna przyczyna pożaru nie są jeszcze znane..więcej.

2010-11-27


Zaskoczeni wszyscy, nawet sam burmistrz
height=5
Zwycięstwo Władysława Diakuna w pierwszej turze i ponad 70-procentowe poparcie to spore zaskoczenie - mówią kontrkandydaci na burmistrza Polic. Kandydat komitetu Gryf XXI i dotychczasowy burmistrz - uzyskał 72 % głosów poparcia. Dla Diakuna będzie to już 4 kadencja na stanowisku burmistrza Polic..więcej.

2010-11-24


Natura zyskuje, gdy ja segreguję!
height=5
Policka firma Ecorama ruszyła z kampanią dotyczącą informowania o korzyściach płynących z segregacji i odzyskiwania surowców wtórnych z odpadów. We wtorek, 23.11 odbyła się pierwsza pogadanka ekologiczna w ramach kampanii. Specjaliści od segregacji i odzyskiwania odpadów spotkali się z wychowankami Przedszkola Publicznego nr 9 przy ul. Piaskowej 13. .więcej.

2010-11-24


SPPK PODPISAŁO UMOWĘ Z SOLARISEM
height=5
We wtorek 23 listopada w Policach podpisano umowę na dostarczenie nowych autobusów dla Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o.o. Przetarg wygrała firma Solaris.
.więcej.

2010-11-24


Mały rekord przy okazji wyborów
height=5
Jak widać zainteresowanie wyborami jest ogromne. 22 listopada padł rekord odwiedzin. Tylko tego jednego dnia, odnotowaliśmy ponad 9 tys. wejść na stronę główną portalu www.police.info.pl - statystyki nie zliczają innych stron portalu ani też forum. Natomiast 23.11 przekroczymy liczbę 2 milionów wejść na stronę główną (obecnie 1 998 924)..więcej.

2010-11-22


K. Drzazga radnym Sejmiku
height=5
Jak nieoficjalnie podaje Gazeta Wyborcza - Police będą miały swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Kazimierz Drzazga, który kandydował z Prawa i Sprawiedliwości, zdobył 3425 głosów. Pozostaje czekać tylko na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej..więcej.

2010-11-22


Kto do Rady Powiatu
height=5
W wyborach do Rady Powiatu Polickiego - najwięcej głosów otrzymała Platforma Obywatelska 32,28%, na drugim miejscu GRYF XXI - 26,26%, następnie Prawo i Sprawiedliwość 12,76, POLICE XXI - 11,11, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 10,30 i KWW I. Wesołowskiej-Kośmider - 7,30%. Nieoficjalny podział mandatów wygląda następująco: PO - 10, GRYF - 6, PIS - 2, KWW I.W-K - 1..więcej.

2010-11-22


Kto do Rady Miejskiej
height=5
Według nieoficjalnych danych: w wyborach do Rady Miejskiej największe poparcie uzyskał GRYF XXI - 37,36%, PO - 28,54%, PiS - 13,43%, SLD - 10,75%, POLICE XXI - 6,50%, PSL - 3,43%. Podział mandatów przedstawia się następująco: GRYF XXI 9 mandatów, PO - 7, PIS - 3, SLD -2..więcej.

2010-11-22


Wyniki w wyborach burmistrza
height=5
Nie będzie drugiej tury wyborów o fotel burmistrza. Zdecydowanie wygrał Władysław Diakun (GRYF XXI) z poparciem 72,29%, na drugim miejscu Krystian Kowalewski (PO) - 14,59%, dalej: Ewa Chmielewska (POLICE XXI) - 6,57, Jadwiga Zielińska 4,65% (SLD) i Agnieszka Łapin (PSL) 1,90%.więcej.

2010-11-22


Podział mandatów do Rady Miejskiej
height=5
Znany jest wstępny, nieoficjalny podział mandatów do Rady Miejskiej w Policach. Informację podajemy za portalem www.police.max.pl. Wkrótce będą znane również nazwiska przyszłych radnych.
.więcej.

2010-11-22


Koniec ciszy wyborczej
height=5
O 22.00 zakończyła się cisza wyborcza. Lokale wyborcze zostały zamknięte i teraz rozpoczyna się wielkie liczenie. Kto zostanie burmistrzem, czy będzie druga tura, kto będzie nas reprezentował w radach - o tym będziemy się starali informować naszych czytelników na bieżąco..więcej.

2010-11-21


Ponad 6 tys. zł na rehabilitację Dawida
height=5
Akcja charytatywna "Pomóżmy Dawidowi" już za nami. Przez całą sobotę Gimnazjum nr 1 w Policach tętniło życiem. Zbierano pieniądze na rehabilitację absolwenta tej szkoły, Dawida Wojtona. W hali sportowej od samego rana odbywały się występy artystyczne. .więcej.

2010-11-21


WYBORY - Frekwencja w gminie - 39,34%
height=5
Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza frekwencja w gminie Police na godz. 19 wynosiła 39,34%. Dzisiaj od godz. 8.00 wybieramy burmistrza i radnych Sejmiku Województwa, Powiatu Polickiego i do Rady Miejskiej w Policach. Jeszcze tylko do godz. 22.00, możemy oddać swój głos..więcej.

2010-11-21


"Pomóżmy Dawidowi!" - akcja charytatywna
height=5
W sobotę 20 listopada w gimnazjum nr 1 w Policach odbędzie się impreza charytatywna na rzecz absolwenta tej szkoły, Dawida Wojtona. Dawid ma 19 lat. W czerwcu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznał paraliżu i teraz porusza się na wózku inwalidzkim. Podczas sobotniej akcji będziemy zbierać pieniądze na rehabilitację Dawida. .więcej.

2010-11-19


WYBORY - Konferencja GRYF XXI
height=5
W czwartek 18 listopada odbyła się też konferencja sztabu wyborczego GRYF XXI, która dotyczyła "brudnej kampanii". Na wstępie Andrzej Bednarek pełnomocnik KWW Gryf XXI odczytał komunikat ( dostępny na naszej stronie ), a w którym mowa m.in. o "anonimowym portalu", przeciwko któremu skierowana została sprawa do sądu..więcej.

2010-11-19


WYBORY - Konferencja E. Chmielewskiej
height=5
Jednym z moich ważniejszych priorytetów będzie otwarcie rynku pracy i stworzenie nowych miejsc pracy przez przyciągnięcie inwestorów - powiedziała Ewa Chmielewska kandydatka na burmistrza Polic, na zwołanej 18 listopada, przed Powiatowym Urzędem Pracy - konferencji..więcej.

2010-11-19


Prezydent i burmistrz Polic zapraszają premiera
height=5
Informacja o planach komercjalizacji Polskiej Żeglugi Morskiej, niepewna sytuacja Stoczni Szczecińskiej oraz Zakładów Chemicznych w Policach skłoniły prezydenta Szczecina oraz burmistrza Polic do wystosowania listu do Premiera Rządu. Zapraszają w nim Donalda Tuska do wizyty w Szczecinie i przedstawienia informacji na temat przyszłości największych firm naszego regionu..więcej.

2010-11-19


ZCh "POLICE" SA porozumiały się z bankami
height=5
Zakłady Chemiczne "POLICE" S.A. podpisały z PKO BP S.A. (w dniu18 listopada 2010 r.) i Pekao S.A. (w dniu19 listopada 2010 r.) aneksy do umów przedłużające limity kredytowe na działalność operacyjną. Wydłużenie terminów korzystania z linii kredytowych było możliwe m.in. dzięki dobrym wynikom Spółki w ostatnim kwartale i zakończeniu prac nad planem restrukturyzacji. .więcej.

2010-11-19


Nowe sale dla maluchów z Tanowa
height=5
Przedszkole Publiczne w Tanowie jest teraz dwa razy większe. W środę 17 listopada oddany został do użytku nowy budynek dla dwóch grup przedszkolnych. Ze starym połączony jest łącznikiem. Pierwsze maluchy już zaczęły korzystać z nowych sal. .więcej.

2010-11-19


WYBORY - SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
height=5
Kandydatką na burmistrza z Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest Jadwiga Zielińska. Dziewięć lat pełniła funkcję dyrektora SOSW dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach. Od 2006 r. pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej CHEMIK w Policach na stanowisku wiceprezesa zarządu..więcej.

2010-11-19


WYBORY - PLATFORMA OBYWATELSKA
height=5
Kandydatem na burmistrza Polic z ramienia Platformy Obywatelskiej jest Krystian Kowalewski - radny 3, 4 i 5 kadencji Rady Miejskiej w Policach. Współwłaściciel i Prezes własnej firmy teleinformatycznej Ampionet sp. z o.o. Prywatnie: w związku małżeńskim z Aliną, syn Olgierd (lat 4) oraz córeczka Marcelina (1,5 miesiąca:))..więcej.

2010-11-19


WYBORY - KWW GRYF XXI
height=5
Kandydatem na burmistrza Polic z ramienia KWW GRYF XXI jest Władysław Diakun - jest burmistrzem Polic od 1998 r. - wcześniej na stanowisku zastępcy burmistrza. Działacz "Solidarności" w ZCH POLICE SA, współzałożyciel Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Policach, lider Stowarzyszenia GRYF XXI..więcej.

2010-11-19


WYBORY - KWW POLICE XXI
height=5
Kandydatką na burmistrza Polic z KWW POLICE XXI jest Ewa Chmielewska. Z wykształcenia jest nauczycielem i pracuje w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach. Od 1998 r. uczestniczyła w samorządzie będąc w pierwszej kadecji Rady Powiatu Polickiego - wiceprzewodniczącą rady a w drugiej przewodniczącą..więcej.

2010-11-19


WYBORY - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
height=5
Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło swojego kandydata na burmistrza Polic. PIS poparł kandydaturę Władysława Diakuna - obecnego burmistrza startującego z GRYFA XXI. Wspólnym kandydatem PIS i GRYF XXI do Sejmiku Województwa jest Kazimierz Drzazga..więcej.

2010-11-19


WYBORY - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
height=5
Kandydatką PSL na burmistrza Polic jest 29-letnia Agnieszka Łapin - doktorant Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie..więcej.

2010-11-19


WYBORY - Komunikat GRYF XXI
height=5
W ostatnich dniach rozpętała się w Policach dyskusja na temat ?sekretów władzy?. Quasi-anonimowy portal poświęcony został działalności "Gryfa XXI". Czujemy się wywołani do tablicy tym gwałtownym zainteresowaniem naszym Stowarzyszeniem. Informujemy, że sprawa trafiła do sądu, bo na portalu szargane jest dobre imię członków "Gryfa XXI"..więcej.

2010-11-18


Bezpłatne badania mammograficzne
height=5
Mieszkanki 8 powiatów województwa zachodniopomorskiego będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. W drugiej połowie miesiąca badania w mobilnych pracowniach mammograficznych odbędą się w powiatach polickim, myśliborskim, goleniowskim, kamieńskim, gryfińskim, kołobrzeskim, świdwińskim i szczecineckim w następujących terminach i miejscowościach:.więcej.

2010-11-16


11 Listopada
height=5
Z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza, ks. dziekan Waldemar Gasztkowski odprawił mszę św. w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych oraz władz samorządowych..więcej.

2010-11-16


Komisarz Lewandowski w ZCH POLICE SA
height=5
6 listopada, w Zakładach Chemicznych POLICE S.A. odbyła się konferencja prasowa, z udziałem komisarza europejskiego ds. programowania finansowego i budżetu Janusza Lewandowskiego. Spotkanie głównie dotyczyło zgody Komisji Europejskiej na pomoc publiczną dla zakładów..więcej.

2010-11-16


"ORLIK" w Niekłończycy
height=5
W Niekłończycy, obok Szkoły Podstawowej, został otwarty nowy kompleks ogólnodostępnych boisk sportowych, wybudowany w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Polic Władysław Diakun, ale nożyce najpierw trafiły do rąk osób, które bezpośrednio przyczyniły się do budowy obiektu i do tych, którzy będą z niego korzystać. .więcej.

2010-11-16


W intencji ofiar II wojny światowej
height=5
3 listopada 2010r. o godz. 15.00, przed krzyżem stojącym na placu przy ul. Spółdzielczej w Policach odbyło się spotkanie modlitewne w intencji ofiar obozów hitlerowskich, działających na terenie Polic w czasie II wojny światowej. Modlitwie przewodniczył ks. bp Błażej Kruszyłowicz..więcej.

2010-11-16


Pierwszy tysiąc zaliczony
height=5
26 października o godz. 14.30 (czasu polskiego), Aleksander Doba rozpoczął swoją wyprawę Transatlantic Kayak Expedition na żółtym "kosmicznym" kajaku, którego mogliśmy podziwiać 1 października w Policach.
.więcej.

2010-11-15


STOCZNIOWCY - teledysk
height=5
Pomysł na teledysk "STOCZNIOWCY" powstał ponad rok temu w czasie stoczniowych manifestacji i gdy mogłem na własne oczy ujrzeć, sfilmować ostatnie szczecińskie wodowanie, które stoczniowcy nazwali wówczas pogrzebem..więcej.

2010-11-15


[1] następna
Wirtualne Police

Aktualności
Untitled Document Start | Aktualności | Kultura | Sport | Fotogaleria | Forum | O nas | Police 360 | TV POLICE |